Sprzedaż produktów na Allegro czy za pomocą własnego sklepu internetowego?

Popularny portal aukcyjny, jakim jest Allegro oferuje duże możliwości zwłaszcza początkującym sprzedawcom internetowym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem działalności w internecie. Portal jest rozpoznawalny, łatwy w obsłudze oraz oferuje szeroką bazę klientów już na starcie, jednak coraz częściej i chętniej nowi przedsiębiorcy wybierają własny sklep internetowy. Poniżej można znaleźć kilka przyczyn tego zjawiska.

Obalamy mity na temat prowadzenia działalności za pomocą Allegro:

 1. Allegro jest tańsze niż własny sklep internetowy
  Allegro pobiera szereg opłat i prowizji w momencie, kiedy sprzedający pragnie wystawić przedmiot na platformie aukcyjnej. Dlatego może zdarzyć się, że sprzedaż produktów na Allegro zwłaszcza w kategoriach o dużej konkurencji może być zwyczajnie nierentowne, ponieważ zysk zostaje pochłonięty przez prowizje. W przypadku własnego sklepu internetowego nie ma takich opłat – jedyne, za co należy płacić to oprogramowanie oraz hosting.
 2. Allegro jest łatwiejsze w obsłudze niż własny sklep
  Nowoczesne sklepy internetowe mają bardzo intuicyjny interfejs, który bywa znacznie łatwiejszy w obsłudze niż Allegro.
 3. Własny sklep trudniej wypromować
  Konkurencja w Allegro jest bardzo duża, przez co zaprezentowanie własnej oferty jest bardzo trudne. Można oczywiście skorzystać z opcji promowania przedmiotu w kategorii przed aukcjami niepromowanymi, jednak jest to dodatkowo płatne i może okazać się, że cały zysk ze sprzedaży pożera portal aukcyjny.
 4. Allegro jest dla laików, a by założyć własny sklep internetowy muszę mieć szeroką wiedzę informatyczną
  Wykupione oprogramowanie sklepu internetowego jest bardzo proste i niezwykle intuicyjne w obsłudze i by wystawić przedmiot na sprzedaż nie trzeba mieć rozległej wiedzy informatycznej. Ponadto istnieje również możliwość zaprojektowania sklepu według wskazówek klienta.

Warto wziąć pod uwagę te argumenty przy wyborze kanału sprzedaży naszych produktów. Do tego warto wziąć pod uwagę możliwość sprzedaży produktów w sklepie i na Allegro. Wybór odpowiedniego oprogramowania zintegrowanego z portalem aukcyjnym z pewnością może być pomocne.

admin

You must be logged in to post a comment.